22 січня - День Соборності України

22 січня відзначатиметься День Соборності України - 97-ма річниця Акта злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки -знакової події в історії національного державотворення. Для України, яка після завершення Першої світової війни перебувала в епіцентрі геополітичного поділу світу, 22 січня 1919 року стало фактично початком нової ери у процесі формування нації.

Соборність України – одна з важливих тем історії для українського народу, який віками був позбавлений своєї власної державності. Акт возз’єднання  УНР та ЗНР став могутнім виявом волі українців до етнічної і територіальної консолідації, свідченням їх національної само ідентифікації.

День Соборності — свято України, що відзначається щороку 22 січня в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.

Офіційно в Україні День соборності відзначається з 1999 року. Свято встановлено в Україні «…враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…» згідно з Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року.

У цей день також прийнято згадувати іншу подію, яка відбулась рівно на рік раніше 22 січня 1918 року – прийняття IV Універсалу Української центральної Ради, яким проголошувалася повна незалежність Української Народної Республіки.

0 Comments
Posted on 20 Jan 2016 by admin
Content Management Powered by CuteNews